سلسله رویداد INOCARPET در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف

سلسله رویداد INOCARPET در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف

این رویداد " INOCARPET"با همکاری مرکز ملی فرش ایران و معاونت فناوری ریاست جمهوری دز تاریخ 6 شهریور ماه، هم زمان با بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

 

به گزارش به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این کارگاه فرشته دستپاک با اشاره به تحریم های بین المللی، توجه به تولید و ساخت داخل را لازم دانست و ادامه داد: صادرات فرش در این‌زمان می تواند راه برون رفت از مشکلات  باشد. در شرایط فعلی با توجه به این تحریم ها هنوز صادرات فرش ایرانی به تمام دنیا ادامه دارد.

او ادامه داد: با توجه‌به پیشرفت های تکنولوژی و تجارت الکترونیک، هنر - صنعت فرش دستباف و صادرات آن نیازمند استفاده از فناوری های نوین است و مرکز فرش ایران در این راستا تفاهم نامه ای را مبنی بر همکاری با مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت منعقد کرده است و در همین خصوص کارگاه های اموزشی مختلفی درباره استفاده از فناوری های نوین برگزار خواهد شد.

در ادامه این کارگاه، صدر خانلو، رییس شبکه فن بازار توضیح داد: شبکه فناوری  سال گذشته بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته است و امیدواریم در سال ۹۸ بخش اغظمی از این گردش مالی به هنر - صنعت فرش منتهی شود.

رهبر، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک صمت در این کارگاه با اشاره به استفاده فناوری های نوین در صنعت فرش خاطرنشان کرد: ما می خواهیم با توسعه فن اوری های دیجیتال از مشکلات صنف‌ صنعت فرش بکاهیم و به عنوان بخش حاکمیتی تسهیل گر امور باشیم.

او با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان مرکز توسعه تجارت و مرکز فرش گفت: با انعقاد این تفاهم نامه موانع برداشته می شود و به نحوی استعدادهای نهفته در این صنعت شکوفا خواهد شد.

رهبر توضیح داد: باید درباره ورود کسب و کارهای نو پا در فرش بیاندیشیم از این رو هرگونه اطلاعاتی که فعالان این صنعت در حوزه زنجیره فرش، تولید، توزیع و فروش نیاز داشته باشند در اختیار انها خواهیم گذاشت.

 

 

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید