فعالین حوزه فرش دستباف در اردبیل حمایت می‌شوند

فعالین حوزه فرش دستباف در اردبیل حمایت می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: فعالین حوزه فرش دستباف در سطح استان اردبیل حمایت می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،به نقل از سازمان صمت استان اردبیل، جلسه فرش دستباف استان با حضور دکتر صادقی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان ، فعالین حوزه فرش دستباف ، جهت ایجاد تعامل و همکاری بین اتحادیه های فرش دستباف و تعاونی های مربوطه اعم از صنفی ،روستایی وشهری در محل سازمان صنعت ، معدن تجارت برگزار گردید .

در این جلسه پس از استماع نظر و پیشنهادات حاضرین در جلسه صادقی با اشاره به رفع و رجوع مسایل مرتبط با تعاونی ها و اتحادیه های فرش دستباف استان گفت : این جلسه نقطه عطفی است جهت اجرای پیشنهادات اتحادیه ها و تعاونی های فرش دستباف و رفع موانع اداری، بین دستگاههای اجرایی .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان­گفت : با توجه به اینکه متولی فرش دستباف وزارت صنعت ، معدن وتجارت و مرکز ملی فرش ایران ، و به تبع آن در استان ها سازمان های صنعت ، معدن وتجارت می باشد وظیفه اش در قبال تولید کنندگان فرش دستباف احصاء مشکلات فعالین این حوزه است تا برای رفع رجوع این موانع براساس قانون ومقررات و اساسنامه های اتحادیه ها و تعاونی های فرش دستباف اقدامات قانونی لازم را انجام دهد .

صادقی ادامه داد: اتحادیه ها و تعاونی های مرتبط با امر فرش دستباف در سراسر استان پیشنهادات و راهکار های لازم را جهت ارتقای کیفیت تولیدات وضعیت اعضای تحت پوشش خود بطور مستقیم اقدام و پیگیر مسایل فرش دستباف استان باشند .

وی بزرگترین مشکل فرش دستباف استان اردبیل د رحال حاضر ، بیمه تامین اجتماعی ، و تسهیلات در استان دانست و گفت هر کس باید وظایف قانونی خود را در خصوص فرش دستباف استان شناخته و از این هنر حفاظت نموده و متولی واقعی این امر یعنی سازمان صنعت ، معدن وتجارت را در امر خدمت رسانی موثر به بافندگان فرش دستباف و حل مشکلات و گرفتاری های بافندگان باشد .

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید