فرشته دستپاک با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با آیت الله عابدینی دیدار و گفت و گو کرد

فرشته دستپاک با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با آیت الله عابدینی دیدار و گفت و گو کرد

فرشته دست پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران پیش از ظهر پنجشنبه با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مرگز ملی فرش ایران به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قزوین ، آیت الله عابدینی، یت الله عابدینی در این دیدار که رئیس و کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس اتاق بازرگانی هم حضور داشتند گفت: بیشترین آسیب پذیری کشور در حوزه اقتصادی است و اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کردیم با تکیه بر ظرفیت‌های بومی شاهد شکوفایی اقتصاد می‌شدیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب امسال را به نام رونق تولید تعیین کرده اند و همه باید کمک کنیم و در راستای تحقق شعار سال گام‌های جدی و اساسی برداریم و بدانیم شعار دادن و سخنرانی کردن چاره ساز نیست.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امروز در شرایطی که با تشدید تحریم‌ها حتی اجازه ورود دارو به ایران داده نمی‌شود باید مردم مقاومت کنند و مدیران هم با برنامه ریزی درست و ایجاد امید در جامعه از تهدید ایجاد شده به عنوان فرصت استفاده کرده و مشکلات را با سرعت بیشتری حل کنند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین یادآور شد: با توجه هر چه بیشتر به ظرفیت‌های بومی هر منطقه در حوزه اقتصادی می‌توانیم از فرصت‌های اقتصادی متعددی که در هر منطقه وجود دارد برای تولید و اشتغال استفاده کرده و بر مشکلات غلبه کنیم.

وی گفت: تشکیل اتاق‌های فکر و استفاده از نوآوری و ابتکار در حوزه اقتصادی می‌تواند به نتایج خوبی منجر شود و چون در کشور نیروهای جوان، خلاق، متخصص و نوآور زیادی داریم در کنار ظرفیت‌های خدادادی می‌توانیم با تکیه بر نیروی انسانی توانمند مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرده و هر روز شاهد ابتکار بیشتری در این عرصه باشیم.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: باید از خام فروشی در حوزه نفت و معدن خارج شویم تا مشکلات ناشی از آن در حوزه نفتی به اقتصاد ما آسیب نزند زیرا خام فروشی ضمن گرفتن فرصت‌های اشتغال داخلی باعث می‌شود با صادرات نفت خام فرصت‌های اشتغال را در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در عرصه اقتصادی به جای لابی گری و انتصاب‌های سیاسی باید معیارهای انقلابی در استفاده از نیروهای خلاق، جوان، متخصص و توانمند مورد توجه باشد تا بتوئانیم مشکلات را حل کنیم.

آیت‌الله عابدینی آلودگی‌های سیاسی، باندی و عزل و نصب‌های سیاسی را از آسیب‌های جدی حوزه اقتصاد دانست و اظهار داشت: عزل و نصب‌های سیاسی نه تنها هیچ دستاوردی برای اقتصاد ما ندارد، بلکه با لطمه زدن به این حوزه، به دستاوردهای گذشته نیز آسیب می‌زند.

امام جمعه قزوین با اشاره به اهمیت حمایت از تولید داخلی گفت: مسئولان در استفاده از کالای ایرانی باید پیشتاز باشند زیرا به نظر می‌رسد مردم در این حوزه از مسئولان جلوتر هستند و مسئولانی که مردم را به استفاده از کالای ایرانی تشویق می‌کنند خودشان باید در این عرصه پیشتاز باشند و از تولید داخلی استفاده کنند نه اینکه خودروهای آنها خارجی باشد و به مردم بگویند خودروی ایران بخرید.

در این دیدار فرشته دست پاک گزارشی از وضعیت تولید فرش در ایران و وضعیت صادرات آن ارائه داد و گفت: صنعت و هنر فرش در این شرایط می‌تواند با کمترین سرمایه گذاری و بدون اتکا به خارج از کشور فعال‌تر شده و به اقتصاد کشور کمک کند.

‌‌

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید