شیروان تبدیل به قطب تولید فرش دستباف در خراسان شمالی می‌شود

شیروان تبدیل به قطب تولید فرش دستباف در خراسان شمالی می‌شود

‌فرماندار شیروان گفت: شیروان تبدیل به قطب تولید فرش دستباف در خراسان شمالی می‌شود.

 

‌ به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، امرآتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به سفر رئیس جمهور به این استان گفت: شیروان برای ایجاد اشتغال فراگیر طرح‌های مختلف بزرگی دارد که برای به سرانجام رسیدن آنها نیازمند حمایت ویژه دولت است.

وی با بیان اینکه یکی از این طرح ها در حوزه فرش دستبافت است، افزود: در این راستا این شهرستان با شرکت فرش ایران وارد تفاهم شده و تفاهم نامه‌ای نیز منعقد شده است که تولید فرش دستبافت در شیروان صورت گیرد.

مرآتی ادامه داد: هم اکنون یک سوله به طور کامل آماده شده است و با این شرکت قرارداد واگذاری نیز منعقد شده است و خوبی اجرای این طرح در این است که مواد اولیه و نقشه از سوی شرکت به بافندگان اعطا می‌شود و شرکت مذکور فرش‌های بافته شده را به صورت مستقیم خریداری می‌کند و در قبال آن دستمزد بافت فرش را به بافندگان پرداخت می‌کند.

وی اظهار کرد: درصدد هستیم تا برای اجرای این طرح با زندان‌ها نیز وارد عرصه شویم و یک سوله را نیز برای این حوزه آماده سازی کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای اینکه این طرح هر چه سریع‌تر به بهره برداری برسد نیازمند تسهیلات برای بافت فرش است که اگر این طرح به طور کامل اجرایی شود این منطقه تبدیل به قطب تولید فرش در استان خواهد شد.

وی در ادامه به طرح گلخانه ۱۵۰ هکتاری اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ایجاد اشتغال فراگیر در این شهرستان ایجاد این گلخانه است که حتی با دو هلدینگ نیز وارد مذاکردهشده ایم و برای ایجاد و تکمیل آن نیازمند حمایت هستیم.

فرماندار شیروان بیان کرد: تمرکز در این گلخانه بر تولید گیاهان دارویی است.

وی در ادامه به طرح مجتمع گردشگری بیگان اشاره کرد و افزود: این طرح یک سایت بزرگ گردشگری است که می‌تواند منشأ ایجاد اشتغال بزرگی در این شهرستان شود، بطوری که ۲۴ تا ۲۵ پروژه گردشگری را در مجموعه خود تعریف کرده است.

مرآتی ادامه داد: در صورت مصوب شدن این طرح در سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی، درخواست اعطای اعتبار برای ایجاد زیرساخت و ردیف اعتباری (تسهیلات) به سرمایه‌گذاران را داریم.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید