10 تیرماه روز ملی صنعت و معدن گرامی باد

10 تیرماه روز ملی صنعت و معدن گرامی باد

دهم تیرماه، بر پایه‌ مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده ‌است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،به نقل از شاتا اختصاص این روز، فرصت مناسبی است تا به مهم‌ترین موتور محرکه‌ی اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی اندیشمندانه شود. چرا که این بخش در مقام عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه، نقش بسزائی دارد.

فرش ، بهعنوان ایرانی ترین کالایی که در کشور ما تولید می شود ، نقش بسیار زیادی در اشتغال کشور دارد به صورتی که در حال حاضــــر دو و نیم میلیون نفر در حال فعالیت به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه حضور دارند و مشغول به کار هستند.

طیف عظیمی از مشاغل مانند رفو ، رنگرزی، بافندگی، مرمت، طراحی و حتی بازاریابی و صادرات به خارج از کشور، نشان از تنوع شغلی و اهمیت بالای صنعت فرش دستباف است. اتحادیــه ها و تشکل های زیادی در این حرفه مشغول به کار هستند .

فرش دستباف ایرانی با مواد اولیه ایرانی یکی از ارزان ترین حوزه هایی است که می تواند برای اشتغال و کارآفرینی مناسب باشد. در حوزه فرش برای هر ایرانی امکان ایجاد اشتغال هست. این حوزه همواره نیازمند طراحان، فارغ التحصیلان به ویژه بانوان باذوق و هنرمند ایرانی است تا با دستان هـنـرمـنـدشــان نقش هایی از توانمندی در عرصه هنر رقم بزنند و در عرصه اقتصاد نقش آفرینی کنند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید