جلسه ستاد اجرایی نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران برگذار شد.

جلسه ستاد اجرایی نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران برگذار شد.

جلسه ستاد نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز امروز صبح با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و سایر اعضاء تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این جلسه امروز 10 تیر ماه 1398 مصادف با روز ملی صنعت، معدن در تبریز برگزار شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در این جلسه با تمجید از اهتمام جدی مسئولان استان بویژه شخص استاندار و معاون اقتصادی استانداری در برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز، گفت: فرش تبریز جایگاه بسیار مهمی در صنعت فرش کشور دارد و ما بر حسب وظیفه ذاتی خود و دستور ویژه وزیر صمت، با تمام توان از این نمایشگاه حمایت می‌کنیم.

فرشته دستپاک از اختصاص اعتبار ویژه برای تأمین بخشی از هزینه‌های برگزاری این نمایشگاه از سوی مرکز ملی فرش ایران خبر داد و گفت: این مرکز در برگزاری برنامه‌های جنبی همچون کارگاه های تخصصی در راستای رونق تولید، جشنواره فرش برتر، مسابقه طرح و نقش و دعوت از استارت آپ ها نیز همکاری می کند.

وی افزود: دعوت از فعالان داخلی و خارجی صنعت فرش و هماهنگی برای حضور سفرای مقیم ایران در این نمایشگاه را از برنامه‌های مرکز ملی فرش ایران برشمرد و گفت: همه تلاش ما این است که نمایشگاه به بهترین نحو در تبریز برگزار شود.

دستپاک تأکید کرد: تمام امکانات سازمانی و نیروی انسانی مرکز ملی فرش ایران در خدمت استان است تا نمایشگاهی در شأن تبریز و آذربایجان شرقی برگزار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با ارائه گزارشی از روند اجرایی این نمایشگاه، گفت: همه دستگاه‌های مسئول، با جدیت و همدلی کامل پای کار هستند و استانداری به عنوان دستگاه حاکمیتی، مسئولیت هماهنگی دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه را عهده‌دار شده است.

علی جهانگیری با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف و اشتغال بخش قابل توجهی از جمعیت استان در این حوزه، گفت: همه فعالان بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی مرتبط باید با تمام توان برای رونق این صنعت تلاش کنند.

وی به بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در جریان برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز اشاره کرد و گفت: رویدادهای مستقلی در حوزه آموزش، بازاریابی و تجارت الکترونیک، تبلیغات، هم زمان با این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

جهانگیری با بیان این که انتظارات از فرش تبریز بالاست و اقدامات و فعالیت‌ها باید متناسب با این انتظارات باشد، افزود: تلاش می‌کنیم تا نخستین دوره این نمایشگاه به بهترین شکل برگزار شود تا بتوانیم این نمایشگاه را به یک برند در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز در پایان از همکاری صمیمانه مرکز ملی فرش ایران در برگزاری این نمایشگاه قدردانی کرد و تداوم این همکاری‌ها بویژه در بخش‌های فنی و ارزیابی و برگزاری دوره‌های آموزشی را خواستار شد.

گفتنی ست ثبت نام از طریق سایت نمایشگاه بین المللی تبریز انجام می شود.

 

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید