فرش باید یک شغل پایدار و هنر ارزشمند در جامعه شناخته شود

فرش باید یک شغل پایدار و هنر ارزشمند در جامعه شناخته شود

فرماندار سنقروکلیایی گفت:بایستی با آسیب شناسی، فرش را به عنوان یک شغل پایدار و هنر ارزشمند برای اشتغال مردان در سطح جامعه فرهنگ سازی شود.

 

به گزارش مرکز ملی فرش ایران، به نقل از باشگاه خبرنگاران ،فرماندار سنقرو کلیایی  با اشاره به احیاء کمیته فرش با تشکیل جلسات و پیگیری‌ها دراین خصوص در سال گذشته، اهمیت تلاش بیشتردر این راستا را در سال رونق تولید مورد تاکید قرارداد.

معصومی زاده ثبت جهانی شدن فرش سنقر را مهم دانست و گفت: بایستی با آسیب شناسی، فرش را به عنوان یک شغل پایدار و هنر ارزشمند برای اشتغال مردان در سطح جامعه فرهنگ سازی شود و اینطور نباشد که این حرفه فقط مختص زنان است

وی بیمه فرش را ارزشمند دانست و گفت: بایستی مزایای عضویت فرش بافان در بیمه فرش بافی از قبیل کار افتادگی، بازنشستگی به بهترین شکل ممکن در سطح شهرستان اطلاع رسانی شود.

فرماندار سنقرو کلیایی انجام اقداماتی از جمله برگزاری نمایشگاه دائمی، اجرای طرح از پشم تا فرش، بروز رسانی نقشه‌های فرش متناسب با سلایق امروز بازار، برگزاری جلسه‌ای با حضور مدیر کل بیمه روستایی ونمایندگان فرش بافان و انعقاد تفاهم نامه در این خصوص، تقویت وحدت و همکاری در بین کارگاه‌های فرش بافی، برگزاری جشنواره فرش و تبلیغات مناسب، ساماندهی تسهیلات فرش بافی و رفع بروکراسی اداری دراین خصوص را برای رونق بیش از پیش فرش شهرستان ضروری دانست.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید