نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی / فرش دستباف ایران می تواند 400 درصد ارزش افزوده داشته باشد

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی / فرش دستباف ایران می تواند 400 درصد ارزش افزوده داشته باشد

مرکز ملی فرش ایران در روز سه شنبه میزبان نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی و اعضای صادرکنندگان فرش دستباف بود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این دیدار دکتر معصومه آقاپور علیشاهی که عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز است، با برشمردن جایگاه تاریخی فرش دستباف در کشور و منطقه آذربایجان شرقی افزود: فرش پرچم دوم مردم ایران است که بدون هزینه و خونریزی دل ها را تسخیر کرده است.

وی در این دیدار با اعضای اتحادیه صادر کنندگان فرش دستباف برای حضور در نمایشگاه بین المللی فرش تبریز که از تاریخ 9 الی 13 مرداد ماه 1398 در تبریز برگزار می شود دعوت نمود تا در این نمایشگاه حضور فعال و پر شور داشته باشند .

وی افزود: تعامل و انتقال تجربیات زمینه ساز سلیقه یابی و سلیقه سازی را فراهم می آورد.

هم چنین مشکلات مربوط به واردات مواد اولیه و اعطای تسهیلات بر این امر از جمله مواردی بود که از سوی ایشان محور گفت و گو قرار گرفت.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی از فرش دستباف به عنوان کالایی برای رونق کسب و کار، اشتغال زایی و افزایش سهم بازار و توسعه صادرات غیر نفتی نام برد.

وی در ادامه نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز را مقدمه ای برای حضور مستمر این نمایشگاه در سایر استان ها بیان کرد و آن را زمینه ساز رونق اقتصادی و جذب توریست در کشور بر شمرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید