استاندار آذربایجان شرقی: غفلت های معرفی فرش تبریز باید جبران شود

استاندار آذربایجان شرقی: غفلت های معرفی فرش تبریز باید جبران شود

نصر: استاندارآذربایجان شرقی گفت: متاسفانه غفلت هایی در سال های گذشته در زمینه معرفی و شناساندن فرش دستبافت تبریز صورت گرفته است که باید جبران شود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز دوشنبه در مراسم رونمایی از پوستر اولین نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز، افزود: فرش تبریز نماد و جزو مفاخر معنوی آذربایجان است که به لحاظ هنر، صنعت و اقتصاد دارای مزیت‌های بیشمار و بسیار بالایی است و باید فراخور همین جایگاه به آن پرداخته شود.

وی اظهار کرد: هم اکنون فرش ایران زینت بخش موزه‌های مشهور جهان است و جهانیان فرش را با نام ایران می‌شناسند که در این میان نیز فرش تبریز بر تارک این هنر- صنعت ایرانی می‌درخشد و قطب اصلی تولید فرش ایران همواره آذربایجان بوده است.

پورمحمدی، اشتغال ۲۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی د ر حوزه فرش را نمونه‌ای از جایگاه و اهمیت اقتصادی این هنر- صنعت برشمرد و یادآوری کرد: این حجم اشتغال نشان دهنده نقش اقتصادی و معیشتی فرش در میان خانوارهای ایرانی و آذربایجان است.

وی برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز را بستری مناسب و بهتر برای تبلیغ و معرفی این محصول دست هنرمندان تبریزی بیان و اضافه کرد: یکی از نقاط ضعف و منفی این صنعت طی سال‌های اخیر مربوط به تبلیغات آن بوده است که بر همین اساس امروز شاهد جایگزینی هند و ترکیه در این حوزه هستیم.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید