برای نخستین بار رونمایی از چهار فرش بزرگ یکپارچه دنیا

برای نخستین بار رونمایی از چهار فرش بزرگ یکپارچه دنیا

رئیس مرکز ملی فرش ایران: بزرگ ترین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف جهان از سوم تا نهم شهریور در تهران برگزار می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت،​ فرشته دست‌پاک افزود: در این نمایشگاه حدود ۸۰۰ غرفه با مشارکت بهترین‌های فرش دستباف برپا خواهد شد و از هیئت‌های تجاری بزرگ دنیا برای حضور در نمایشگاه دعوت به عمل خواهد آمد.

وی با تأکید بر این نکته که نمایشگاه امسال با روش و ابعاد متفاوتی برگزار می‌شود، تصریح کرد: تجار خارجی و علاقه مندان فرش دستباف ایران برای حضور در نمایشگاه دعوت شده‌اند و از طریق بانک‌ها، کارت‌های اعتباری (credit card) برای مهمانان خارجی که علاقمند به خرید هستند، قرار می‌دهیم تا مشکل ارزی نداشته باشند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به برنامه‌های این مرکز برای توسعه تجارت فرش دستباف ایران، گفت: امسال در این راستا موضوعاتی مانند شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی و داخلی، دعوت از هیئت‌های تجاری و اعزام هیئت‌های تجاری را در دستور کار داریم و اتاق بازرگانی تهران نیز در این زمینه با ما همکاری می‌کند.

دست‌پاک در بخش دیگری از سخنان خود، فرش دستباف را به نوعی شناسنامه و پرچم دوم کشور دانست و گفت: یکی از دلایل اصلی که فرش دستباف نتوانسته بازار‌های خود را داشته باشد، عدم برندسازی و شناسنامه‌دار کردن آن است که برای حل و فصل این موضوع، انتهای سال گذشته با یکی از سازمان‌های بین‌المللی تفاهم نامه‌ای را برای شناسنامه دار کردن فرش دستباف امضا کردیم.

وی در این‌باره اضافه کرد: قرار است که این سازمان، فرش‌های دستباف صادر کنندگان را تا دو سال به صورت رایگان شناسنامه دار کند که این موضوع سبب رونق فرش دستباف کشورمان در بازار‌های جهانی خواهد شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران، موضوع تبلیغات خارجی و داخلی را از موضوعات مهم توصیف کرد و گفت: با جدیت دنبال این موضوع هستیم و سازمان صداوسیما، وزارت صمت و اتاق بازرگانی قرار است در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

دست پاک با بیان اینکه به دنبال راه اندازی پویش‌های بزرگ در سطح دنیا هستیم، افزود: حدود ۳۰ درصد صادرات فرش دستباف کشورمان به آمریکا بوده که به خاطر تحریم‌های ایجادشده توسط ترامپ، از سبد صادراتی کشورمان خارج شده است. اما درصددیم که تفاهم نامه‌هایی را با کشور‌های دیگر به امضا برسانیم تا بتوانیم بازار‌های جدیدی را برای فرش دستباف به وجود آوریم.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید