200 هزار آذربایجانی در هنر صنعت فرش دستبافت فعالیت می‌کنند

200 هزار آذربایجانی در هنر صنعت فرش دستبافت فعالیت می‌کنند

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت 200 هزار نفر از جمعیت استان در صنعت فرش، این صنعت را از نظر اقتصادی برای استان بسیار مهم برشمرد و گفت: امیدواریم به کمک تمام دست‌اندرکاران، نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف در شأن تبریز برگ...

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در مراسم رونمایی از پوستر نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران- تبریز، بر آمادگی همه دستگاه‌های مسوول و نمایندگان تشکل‌های مربوط به هنر صنعت فرش برای برگزاری باشکوه نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز تأکید کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه فرصتی برای رونق و توسعه صنعت فرش تبریز است و باید به بهترین شکل از این فرصت استفاده کنیم.

وی، فرش  تبریز را یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های فرهنگی آذربایجان و ایران عنوان کرد و گفت: شهر تبریز به واسطه ظرفیت‌های کم‌نظیر در این حوزه، به عنوان پایتخت جهانی فرش دستباف انتخاب شد، اما تاکنون گام مناسبی در جهت معرفی این ظرفیت‌ها برداشته نشده است.

 استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بازاریابی و عرضه یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت فرش تبریز است، افزود: در این زمینه باید از ظرفیت تجار صاحب‌نام همچنین رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای مختلف استفاده کنیم.   

وی با اشاره به فعالیت 200 هزار نفر از جمعیت استان در صنعت فرش، این صنعت را از نظر اقتصادی برای استان بسیار مهم برشمرد و یادآور شد: امیدواریم به کمک تمامی دست‌اندرکاران، نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف در شأن تبریز برگزار شود

 پورمحمدی با بیان اینکه فرش تبریز معرف ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی ایران است، تصریح کرد: با تغییرات صورت گرفته در عرصه اقتصادی، ایجاد جایگزین مناسبی برای ساز و کارهای سنتی صنعت فرش ضروری است.  

استاندار آذربایجان‌شرقی هم چنین آمادگی استان را برای برگزاری دائمی نمایشگاه فرش دستباف ایران در تبریز اعلام کرد و گفت: نمایشگاه بین‌المللی فرش در سال‌های آینده در سطح گسترده‌تری برگزار می‌شود.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید