مشکل بیمه قالی بافان رفع می شود

مشکل بیمه قالی بافان رفع می شود

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با پیگیریهای مرکز ملی فرش ایران و اختصاص ردیف بودجه توسط مجلس شورای اسلامی به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال در سال جاری، مشکل بیمه قالی بافان برطرف می شود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، مهدی کلالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس توافق مرکز ملی فرش ایران با صندوق بیمه عشایری، روستایی و کشاورزان، هم اکنون امکان بهره مندی قالیبافان از بیمه وجود دارد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ۹۰ هزار قالیباف در این استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی گفت: پارسال به منظور حمایت از بخش تولید ۴۴ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال تسهیلات به ۶۲۱ طرح ارائه شده توسط ۵۵۳ نفر در این استان پرداخت شد.

کلالی افزود: در اجرای طرح پشتیبانی از حوزه تولید فرش در خراسان رضوی ۱۰۰ کارگاه در این استان ایجاد شد و ۴۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به ۱۵۹ طرح ارائه شده از سوی ۶۵۶ نفر پرداخت گردید.

وی به کارگاه های متمرکز، غیرمتمرکز و تولید کارگاهی فرش در خراسان رضوی اشاره کرد و اظهار داشت: پارسال مجوز برای راه اندازی هشت فقره کارگاه غیرمتمرکز با اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر در استان صادر و مجوز ۱۷ کارگاه با اشتغالزایی برای ۳۴۰ نفر تمدید شد.

وی گفت: آموزش قالیبافان، طراحان و مدیران کارگاه ها و شرکت های تولیدی، فراهم آوردن زمینه افزایش تعداد کارگاه های متمرکز و غیرمتمرکز تولید فرش و افزایش صادرات این محصول به بازارهای جدید از جمله روسیه، چین، آفریقا و کشورهای عربی از مهمترین راهبردها برای رونق تولید فرش در سال جاری است.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید