کارگروه فرش دستباف در جنوب استان آذربایجان غربی تشکیل شد

کارگروه فرش دستباف در جنوب استان آذربایجان غربی تشکیل شد

جلسه کارگروه فرش با حضور فرماندار تکاپ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران صبح امروز پنج شنبه، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این جلسه که با حضور فرماندار تکاپ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و فعالان حوزه فرش برگزار شد. فرماندار تکاپ بر تقویت سیستم تولید و فروش فرش، از طریق معرفی و تقویت پشتیبانان تولید تاکید کردند.

فرشته دستپاک در دیدار با فرماندار تکاب افزود: ۳۰ درصد صادرات فرش دستباف کشور به مقصد آمریکا بود که از مرداد سال گذشته با اعمال تحریم‌های جدید این بازار جهانی از دست رفت.

 وی با بیان این که سایر مشتریان خارجی فرش دستباف ایران نیز با دنباله روی از سیاست‌های خصمانه آمریکا از خرید فرش ایرانی خودداری می‌کنند، اظهار کرد: برای بهبود وضعیت فرش دستباف علاوه بر رونق بازارهای داخلی باید کشورهای دیگری برای صادرات فرش جایگزین و مشتریان خارجی جدید پیدا کنیم.  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید، سیاست‌های مرکز ملی فرش بر اساس رونق داخلی و تقویت فرش دستباف و توسعه صادرات تنظیم شده و برنامه‌های رو به رشدی در این زمینه اجرا خواهد شد.  دستپاک گفت: فرش دستباف یکی از مهمترین ظرفیت‌های اقتصادی کشور است که باید با همت مضاعف و مدیریت مطلوب در بازارهای داخلی و خارجی دوباره رونق گیرد و هویت و اصالت گذشته خود را بازیابد.  رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اهمیت فرش دستباف تکاب ادامه داد: فرش دستباف افشار با پیشینه بیش از یک هزار ساله از بافه های نفیس و ماندگار کشور به شمار می‌رود که با ذوق و هنر و فرهنگ مردمان این شهر گره خورده است.

در ادامه خانم دستپاک ضمن بیان فعالیت های مرکز در حوزه بیمه، آموزش، امور بازاریابی و نمایشگاه ها خواستار توجه به برندسازی به عنوان پیش نیاز توسعه‌فرش استان شدند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید