شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف ایران و ایجاد موزه فرش دستباف خراسان شمالی

شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف ایران و ایجاد موزه فرش دستباف خراسان شمالی

رئیس مرکز ملی فرش ایران در کارگروه استانی فرش دستباف خراسان شمالی که با حضور،استاندار خراسان شمالی، در روز شنبه مورخ۴ خرداد ماه برگزار گردید،گفت: شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف ایران در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی فرشته دست‌پاک در این کارگروه ضمن اشاره به ثبت جهانی فرش های دستباف کردی و ترکمن خراسان شمالی به این موضوع پرداخت که با ارتقای کیفیت و بازاریابی مناسب این فرش ها می توان شرایط حضور آن در بازارهای جهانی را مهیا نمود.
وی گفت: به دنبال شناسنامه‌دار کردن فرش هستیم. مطمئناً با تحقق این هدف بسیاری از چالش‌ها برای فروش برطرف می‌شود.
رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین با اشاره به اینکه بیش از 600هزار نفر بافنده بیمه‌شده در کشور داریم افزود: خراسان شمالی، ظرفیت راه اندازی کارگاه های تولیدی متمرکز فرش را دارا می باشد.
محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی هم در این نشست با بیان اینکه بازاریابی حلقه مفقوده صنعت فرش در استان است گفت: افتتاح موزه فرش دستباف خراسان شمالی، ماه آینده در مرکز استان می تواند زمینه ساز معرفی هر چه بهتر استان و بهره وری در بخش اشتغال باشد.
یاران دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم بر نقش اشتغال زایی در پیشگیری از جرایم اجتماعی تاکید کرد و گفت: از صنعت فرش و راه اندازی سوله ها و کارگاه های فرش می توان برای ایجاد شغل و حمایت از خانواده های زندانیان استفاده کرد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید