اشتغال 1820 نفر روستایی توسط بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری

اشتغال 1820 نفر روستایی توسط بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری

مجری طرح های اشتغالزایی و اجتماع محور بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری گفت : با همت این بنیاد ، تاکنون زمینه اشتغال یک هزار و 820 نفر از روستاییان این استان با دریافت تسهیلات ارزان قیمت فراهم شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از ایرنا، روانبخش رییسیان روز سه شنبه در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برای اشتغال این تعداد، افزون بر 450 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در سه شهرستان بن ، کوهرنگ و اردل پرداخت شد.

به گفته وی، این طرح های اشتغال زا در بخش کشاورزی، خدمات و صنایع دستی است.

 مجری طرح های اشتغال زایی و اجتماع محور بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری از پرداخت تسهیلات کم بهره در شهرستانهای شهرکرد، فارسان ، کیار، لردگان در امسال خبر داد.

 رییسیان، سقف تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده به متقاضیان روستایی و شهرهای کوچک جامعه هدف در سال گذشته را بین 60 تا 300 میلیون ریال به تناسب نوع شغل اعلام کرد و گفت: حداکثر سقف پرداختی امسال تا 490 میلیون ریال نیز افزایش یافته است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: عملکرد بنیاد برکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی در مناطق محروم روستایی این استان مشهود و قابل توجه است.

مجید نظری اظهار داشت: این نهاد 8 هزار طرح محرومیت زدایی در استان شناسایی کرده است و مسوولان این بنیاد از حدود 6 هزار طرح محرومیت زدایی در استان دیدار داشته است.

 وی ادامه داد: 3 هزار طرح دارای اهلیت اجرایی در استان تشخیص داده شده است و حدود 2 هزار طرح برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شد.

 معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری، احداث 30 مسجد و مرکز فرهنگی و یک هزار و 400 مسکن برای محرومان استان را از دیگر فعالیت های بنیاد برکت در استان اعلام کرد.

 وی افزود: بنیاد برکت از سال 89 در این استان فعالیت خود را آغاز کرده است و در سال های 96 و 97 تلاش های گسترده ای در این استان انجام داده است.

 نظری، اجرای طرح های همچون تولید فرش دستباف توسط زنان روستایی، زنبورداری، دامپروری، تولید گیاهان دارویی و صنایع دستی را پتانسیل و ظرفیت بالای مناطق روستای استان عنوان کرد.

به گزارش ایرنا ، برخی اعضای کارگروه توسعه روستایی و عشایری برخی مشکلات و چالش های پیش رودر ایجاد اشتغال در حوزه کاری خود بیان و تبادل نظر شد.

 چهارمحال و بختیاری دارای 947هزار نفر جمعیت است که بخشی از این جمعیت در مناطق روستایی و عشایری حضور دارند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید