لزوم استفاده از ظرفیت های دیپلماتیک ایران برای توسعه صادرات غیر نفتی

لزوم استفاده از ظرفیت های دیپلماتیک ایران برای توسعه صادرات غیر نفتی

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران ،در راستای پیگیری بهتر و تخصصی موارد مرتبط با تولید و صادرات فرش ایران بر اساس اختیارات ذکر شده هیات مدیره در اساسنامه جدید این تشکل اقدام به راه اندازی دو کمیسیون تخصصی نموده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،  به نقل از اتحادیه فرش دستباف، در این دیدار ضمن بیان مطالبی در خصوص اهمیت فرش دستباف ایرانی در فرهنگ و اقتصاد ایران بر لزوم رفع موانع صادرات فرش دستباف تأکید کرد

 علانور توکلی عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور یکی از اعضای خانواده فرش دستباف ایران در بالاترین رده دیپلماسی کشور از توجه ویژه او به فرش دستباف بخصوص در مذاکرات با قدرت های جهان تقدیر کرد.

 حامد چمن رخ عضو دیگر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران نیز ضمن تشریح رویکرد فعال اتحادیه نسبت به برقراری ارتباط با ارگان ها و نهادهای مؤثر وزارت امور خارجه را یکی از مهمترین نهادهای مربوطه دانست و از استقبال مسئولین این وزارتخانه از برقراری این ارتباط اظهار خوشحالی نمود.

 در دیگر دیدار غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان مطالبی در خصوص اهمیت صادرات غیر نفتی، تسهیل مسیر تجارت بازرگانان ایرانی را از وظایف دستگاه مطبوع خود دانست و بر آمادگی کامل وزارت امور خارجه برای نیل به این هدف تأکید کرد.

 سید مرتضی میری دیگر عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران نیز با اشاره به وظایفی که در زمینه اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت امورخارجه گذاشته شده از معاون دیپلماسی اقتصادی خواست علاوه بر تفاهم ایجاد تسهیلات لازم برای بازرگانان بویژه صادرکنندگان فرش، برای اصلاحات در نظام تجاری کشور با بخش خصوصی همراهی نماید.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید