عرضه و برندسازی فرش اردبیل؛ نیازمند برنامه ریزی دقیق ‌

عرضه و برندسازی فرش اردبیل؛ نیازمند برنامه ریزی دقیق ‌

‌عرضه و برندسازی فرش اردبیل در بازارهای منطقه‌ای و جهانی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از ایسنا، به همت جهاددانشگاهی و با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، کارگاه «کارآفرینی» برای فعالین قالی‌بافی اردبیل در سازمان صنعت و معدن استان برگزار شد.

در این کارگاه مدرس کارآفرینی با بیان اینکه استفاده از فرصت‌های خاک خورده به کارآفرینی می‌انجامد، گفت: کارآفرینی در حقیقت فرآیند خلق ارزش مادی یا معنوی جدید در سایه یک ایده جدید با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن است.

شاهرخ شهابی افزود: در کارآفرینی امکان استفاده از فرصت‌های فراتر از منابع در دسترس، وجود دارد و هرچه این بهره‌گیری با دقت و برنامه ریزی خوبی انجام گیرد نتیجه آن مثبت و قابل استفاده‌تر خواهد بود.

وی به فعالیت‌های قالیبافی استان اردبیل اشاره و تاکید کرد: برای برندسازی فرش اردبیل که قابل عرضه در بازارهای منطقه‌ای و جهانی باشد باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد و فعالین این عرصه توانمند شوند تا بتوانند به تولید فرش‌های مشتری‌پسند اقدام کنند.

این مدرس کارآفرینی با بیان اینکه با تقویت کارآفرینی، استان اردبیل به سمت توسعه و پیشرفت خواهد رفت، اضافه کرد: برای تربیت فعالان توانمند در عرصه کسب و کار، باید در کنار مطالعه به برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز و مهارت محور اقدام شود تا آنان با اشتیاق به کارهای تولیدی اقدام نمایند و نگران فروش و بازار آن نباشند.

شهابی، بازاریابی را مهمترین دغدغه تولیدکنندگان عنوان کرد و یادآور شد: باید بستری فراهم شود تا فعالان عرصه‌های تولیدی بتوانند محصولات خود را از طریق بازارهای مجازی نیز عرضه و مشتری‌یابی کنند.

وی با اشاره به اینکه ایده‌یابی و خلاقیت در توسعه کارآفرینی اهمیت بسزایی دارد، اضافه کرد: قبل از شروع هر فعالیت اقتصادی باید وضعیت بازار کالای تولیدی در بازارهای داخلی و خارجی و همچنین در بازارهای مجازی بررسی شود و با شناسایی ذائقه مخاطبین نسبت به تولید آن اقدام شود.

شهابی با اشاره به اینکه حوزه قالی بافی باید از حالت سنتی خارج و در نقشه و رنگ به طرح‌های جدید رو بیاورد، خاطرنشان کرد: عرضه چنین محصولاتی می‌تواند در ارزش افزوده و فروش آن تأثیر مثبتی داشته باشد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید