برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستباف در تبریز/فرش، نمونه ای بارز از هویت و فرهنگ آذربایجان

برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستباف در تبریز/فرش، نمونه ای بارز از هویت و فرهنگ آذربایجان

رییس اداره امور فرش سازمان صمت گیلان گفت: در حال حاضر کیفیت فرش گیلان مطلوب است و برای ارتقای مهارت بافندگان فرش استان دوره های آموزشی در حال برگزاری است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از تبریزمن، علی جهانگیری در جلسه کارگروه فرش استان که با محوریت برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت در تبریز برگزار شد گفت: تبریز و آذربایجان، پایتخت فرش دستبافت دنیا محسوب می شود و در همین راستا باید بهترین نمایشگاه فرش دستبافت جهان نیز در این منطقه برگزار شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در مرداد ماه سالجاری و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار می شود عنوان کرد: هماهنگی های لازم برای حضور و بازدید سفرای مختلف کشورهای جهان در این نمایشگاه نیز انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: این دوره از نمایشگاه به مسئولیت استانداری برگزار می شود و نیازمند کمک و یاری تک تک فعالان حوزه فرش دستبافت برای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر فرش دستبافت آذربایجان به جهانیان و تلاش برای توسعه اقتصادی هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از فرش به عنوان نمونه ای بارز از مظهر هویت و فرهنگ آذربایجانی نام برد و تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره از نمایشگاه نیز، تلاش برای شناساندن هرچه بیشتر فرش دستبافت به عنوان یک سفیر فرهنگی برای مردم کشورهای مختلف جهان است.

تشکیل یک کمیته فنی برای نظارت بر عرضه و نمایش فرش های دستبافت استاندارد در محل نمایشگاه، برگزاری برنامه های جنبی همچون کلاس های آموزش و نشست های تخصصی با حضور تولیدکنندگان و مسئولان استانی و ملی در حاشیه نمایشگاه، لزوم استفاده از ظرفیت صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی و …از دیگر موضوعاتی بود که جهانگیری در این جلسه به آن ها اشاره کرد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید