کیفیت فرش گیلان ارتقاء می‌یابد

کیفیت فرش گیلان ارتقاء می‌یابد

رییس اداره امور فرش سازمان صمت گیلان گفت: در حال حاضر کیفیت فرش گیلان مطلوب است و برای ارتقای مهارت بافندگان فرش استان دوره های آموزشی در حال برگزاری است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از مجتبی مهری منطقه گیلان، گفت: با اختصاص هزار و ۹۰۰میلیارد تومانی اعتبار از محل یارانه‌ها برای بیمه قالیبافان به زودی شاهد افزایش اشتغال پایدار در این حوزه خواهیم بود.   

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳ هزار و ۳۹۶ نفر بافنده فرش دست باف در گیلان فعالیت دارند، افزود: بیمه قالی‌بافی انگیزه جوانان را برای ورود به این عرصه افزایش خواهد داد.

مهری در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی در همه شهرستانها برای فرش‌بافان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در نهایت برگزاری این دوره‌ها منجر به ارتقای مهارت فرش‌بافان استان خواهد شد.

وی گفت: فرش‌های دست‌باف گیلان در حال حاضر از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند و ارتقای مهارت فرش بافان منجر خواهد شد تا از این پس فرش‌های گیلان بازارهای هدف بیشتری را کسب کنند.

رییس اداره امور فرش سازمان صمت گیلان، تصریح‌ کرد: در گذشته به دلیل اشباع‌شدن بازار تابلو فرش، هر چقدر که بافندگان تابلو فرش می‌بافتند، برای فروش آنها مشکل داشتند به همین دلیل به بافندگان توصیه شد تا از بافت تابلو فرش خروج کنند و بافت قالی و قالیچه را جایگزین بافت تابلو فرش کردند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید