اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قالیبافی به اسدآباد

اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قالیبافی به اسدآباد

مدیر اداره صنعت معدن و تجارت اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد دارای ۵ هزار نفر بافنده فرش دستباف فعال بوده که با این میزان آمار بافنده فرش ، ۴ درصد بافندگان فرش دستباف استان همدان به اسدآباد اختصاص دارد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از ایسنا رحیم قربانی در منطقه همدان اظهار کرد، در سال گذشته این تعداد از قالی بافان اسدآبادی بیش از ۱۰۴۰ متر فرش دستباف تولید و روانه بازار کرده اند.

وی با بیان اینکه از ۵ هزار بافنده فرش دستباف فعال این شهرستان ۱۳۱۳ نفر عضو شرکت تعاونی فرش دستبافت، تعداد ۳۸۸ نفر از قالیبافان تحت پوشش کمیته امداد و ۱۶ نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند خاطر نشان کرد:در حال حاضر در این شهرستان ۵ نفر پشتیبان وجود دارد که تعداد ۱۰۰ نفر نیز زیر مجموعه این پشتیبان ها قرار داشته و مابقی قالیبافان نیز به صورت شخصی دارای فعالیت هستند.

قربانی تعداد فرش بافان بیمه این شهرستان را ۳۸۶ نفر برشمرد و تصریح کرد:در حال حاضر ۱۰۰۳ دار قالی فعال در این شهرستان وجود دارد که سال گذشته ۷۵۰ مورد بازرسی از دارهای قالی فعال انجام گرفت .

وی خاطر نشان کرد:طی سال گذشته در بازرسی های صورت گرفته تعداد ۱۲۰ مورد اخطار به قالیبافان داده شده و ۱۰ نفر از قالیبافان اسدآبادی به دلیل عدم فعالیت قطع بیمه شده اند.

مدیر اداره صمت اسدآباد در ادامه با اشاره به صدور ۷۵۰ مورد کارت مشاغل در رشته قالیبافی توسط اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان در سال گذشته خاطر نشان کرد:طی مدت فوق ۲ دوره کلاس آموزشی قالیبافی در این شهرستان برگزار شد که جمعا در این دو دوره ۶۰ نفر آموزش دیده اند.

قربانی همچنین از پرداخت ۵۶ مورد تسهیلات قالیبافی با سود ۴ درصد به فرش بافان این شهرستان در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد:در سال ۹۸ نیز ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قالیبافی به این شهرستان اختصاص یافته که این میزان اعتبار به ۱۰۰ نفر از قالیبافان با سقف ۵ میلیون تومان در حال پرداخت است .

وی خاطر نشان کرد:تاکنون ۲۰ نفر از متقاضیان جهت دریافت تسهیلات فوق به بانکها معرفی شده اند و تا پایان ماه جاری ۸۰نفر مابقی متقاضیان نیز جهت دریافت تسهیلات ۵ میلیون تومانی قالیبافی به بانک ها معرفی خواهند شد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید