رئیس مرکز ملی فرش ایران: در سال ۹۸ تمام قالیبافان رسمی کشور بیمه می‌شوند

رئیس مرکز ملی فرش ایران: در سال ۹۸ تمام قالیبافان رسمی کشور بیمه می‌شوند

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: امروز بزرگ‌ترین دغدغه فعالان عرصه فرش، عدم‌امنیت شغلی و بیمه تأمین اجتماعی بوده و در این راستا نوید می‌دهم که در سال ۹۸ کلیه قالیبافان رسمی کشور بیمه می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرشته دست‌پاک در جلسه کارگروه فرش استان گیلان اظهار داشت: با اشاره به اهمیت توسعه فرش گیلان در سطح ملی ابراز داشت: امروز بزرگ‌ترین دغدغه فعالان عرصه فرش، عدم امنیت شغلی و بیمه تأمین اجتماعی بوده و در این راستا نوید می‌دهم که در سال 98 کلیه قالیبافان رسمی کشور بیمه می‌شوند.

دست‌پاک به حل مشکلات بیمه قالیبافان در سال 98 و تأمین بودجه آن در ردیف بودجه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از 2 میلیون نفر در کشور در عرصه و هنر صنعت فرش فعال هستند و هیچ کالایی به‌اندازه فرش نمی‌تواند معرف تمدن و فرهنگ یک کشور در دنیا باشد.

وی با بیان اینکه فرش جزء 3 کالای مهم کشور بوده و بعد از نفت، برترین کالای استراتژیک محسوب می‌شود افزود: فرش دستباف ایران در واقع پرچم دوم کشور و جزء هویت ما بوده و در راستای معرفی، توسعه و ترویج این کالا به‌نحو شایسته، نوع تبلیغات، سلیقه‌سازی، سلیقه‌یابی و بازارسازی اهمیت دارد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران خاطرنشان کرد: با دعوت از استارت‌آپ‌ها جهت توسعه برندینگ و بازاریابی فرش می‌توان از پتانسیل آن‌ها استفاده کرد و برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی همواره از فعالان عرصه فرش حمایت می‌کنیم و در این مسیر برای ثبت ملی و جهانی فرش گیلان آمادگی داریم.

دست‌پاک با ابراز اینکه فعالان عرصه فرش گیلان باید قدرت ریسک‌پذیری خود را افزایش دهند تصریح کرد: فعالان عرصه فرش گیلان باید هم‌زمان با افزایش قدرت ریسک‌پذیری خود در نمایشگاه‌های مختلف حضور تأثیرگذاری داشته باشند و از ظرفیت منطقه آزاد انزلی به‌شکل مناسب استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه فقط حمایت‌های مالی کافی نیست خاطرنشان کرد: مسئولان پرتلاش کمیته امداد نیز باید در این عرصه علاوه بر حمایت مالی در راستای سلیقه‌سازی و بازاریابی متناسب با سلایق روز، کمک‌های هدفمند داشته باشند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اعلام اینکه از طریق صندوق کارآفرینی امید همواره به خریداران فرش دستباف، تسهیلات ارائه می‌شود اظهار داشت: در این مسیر، تاکنون 60 میلیون تومان بودجه آموزشی به بخش فرش گیلان نیز اختصاص داده شد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید