افتتاح اولين کلاس آموزشي اشتغال تابلو فرش براي 20 زن سرپرست خانوار در آبيک

افتتاح اولين کلاس آموزشي اشتغال تابلو فرش براي 20 زن سرپرست خانوار در آبيک

مراسم افتتاحيه اولين کلاس آموزشي اشتغال در زمينه تابلو فرش براي 20 نفر زن سرپرست خانوار برگزار گرديد و مسئولان شهرستان آبيک نير از اين کلاس آموزشي بازديد کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری آریا، دوستعلي حيدري رئيس کميته امداد امام خميني  (ره) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آريا  اظهار داشت: مراسم افتتاحيه اولين کلاس آموزشي اشتغال در زمينه تابلو فرش براي 20 نفر زن سرپرست خانوار برگزار گرديد و مسئولان شهرستان آبيک نير از اين کلاس آموزشي، بازديد کردند.

 وي گفت: روز دوشنبه مورخه 26-1-98 در سالن جلسات کميته امداد امام خميني (ره ) شهرستان آبيک، جلسه جهت برنامه ريزي و ارائه راهکار و ايجاد تعامل و هم کاري و هم فکري و تلاش مضاعف جهت تحقق شعار سال 98 ( بفرموده مقام معظم رهبري سال رونق توليد) با حضور روساي ادارات شهرستان و مديران شهرک هاي صنعتي به منظور ايجاد اشتغال پايدار براي کارجويان نيازمند شهرستان برگزار گرديد.

 وي افزود: در اين جلسه کلهر _ معاون  سياسي و امنيتي فرمانداري، دهقاني _ معاون اشتغال کميته امام خميني (ره) استان قزوين و کارشناسان آن اداره و روساي ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعي،  صنعت و معدن، بهزيستي،  جهاد کشاورزي،  فني و حرفه اي و... حضور داشتند.

 به گفته حيدري در ابتدا گزارشي از طرح ها و برنامه هاي کميته امداد شهرستان و استان و علت برگزاري جلسه و...توسط  ایشان ارائه گرديد.

 وي ادامه داد: هر يک از مسئولين ادارت شهرستان و مديران شهرک هاي صنعتي نظرات و پيشنهادات و برنامه هايشان و امکانات و منابع تسهيلات براي اشتغال سال جاري بيان نمودند.

حيدري  در پاسخ به تذکر معاون سياسي و امنيتي فرمانداري براي ايجاد اشتغال سال جاری، چنین پاسخ داد: بايستي به صورت منسجم و متمرکز کليه امورات اشتغال شهرستان پیگیری شود.

رئيس کميته امداد شهرستان آبيک، اهم تصميمات متخذه به شرح زير است :

1- کليه کلاس هاي آموزشي اشتغال شهرستان که در سنوات گذشته به صورت پراکنده و توسط هر يک از ادارات، مجزا برگزار مي گرديد، درسال جاري به منظور صرفه جويي  و کاهش در هزينه ها به صورت متمرکز و متناسب با نياز شرکت هاي شهرک هاي صنعتي برگزار شود.

2- تمامی نيروهاي کار مورد نياز شرکت هاي شهرستان از کارجويان ساکن محدوده شهرستان جذب گردند.

 3- نيروي کار مورد نياز شرکت هاي محدوده شهرستان با توجه به نوع مهارت و تخصصي که نياز دارند مشخص شود و به ادارات حمايتي (کميته امداد و بهزيستي) اعلام و براساس نياز شرکت ها، افراد شناسايي و معرفي و با هم کاري دستگاه هاي متولي اشتغال دوره هاي آموزشي با فوريت برگزار و نيروي ماهر و متخصص به شرکت ها معرفي و جذب کار شوند.

4- برای هموار کردن در پرداخت تسهيلات اشتغال مددجويان تحت حمايت کميته امداد و بهزيستي، جلسه اي اختصاصي با روساي بانک هاي عامل شهرستان در ارديبهشت ماه برگزار و مطابق موارد مصوب شده اقدام لازم صورت گيرد.

5-  جهت تحقق شعار سال (رونق توليد) همه دستگاه هاي متولي تلاش مضاعفي نموده و با مديران شرکت هاي شهرک هاي صنعتي همکاري و تعامل بيشتري نمايند و همچنين مديران شهرکت هاي شهرک هاي صنعتي هم با ادارات حمايتي همکاري و تعامل بيشتري داشته باشند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید