برگشت ارز حاصل از صادرات، شرط معافیت مالیاتی و جوایز صادراتی

برگشت ارز حاصل از صادرات، شرط معافیت مالیاتی و جوایز صادراتی

مدیر کل دفتر رسیدگی و استرداد سازمان امور مالیاتی، از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به عنوان شرط دریافت معافیت مالیاتی و جوایز صادراتی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از صنایع، مدیر کل دفتر رسیدگی و استرداد سازمان امور ماالیاتی در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی، اظهار داشت:

هرگونه نرخ صفر مالیاتی و معافیت مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالاهای غیر نفتی، محصولات بخش کشاورزی، مواد خام و همچنین استرداد مالیات و عوارض  موضوع ماده ۱۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات بانک مرکزی به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده نشود، برای عملکرد سال‌های ۹۷ و ۹۸ قابل اعمال نخواهد بود.

میزان برگشت ارز حاصل از صادرات

گفتنی است، بر اساس آمارها از بیش از ۴۳ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات حدود دو سوم آن به سامانه نیما بازگردانده نشده است.

 شرط دریافت جوایز صادراتی برای صادرکنندگان

همچنین در این بخشنامه تاکید شده است، اعطای هرگونه مشوق و جوایز صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور براساس قوانین و مقررات (دستورالعمل بانک مرکزی) است.

 در بخشنامه آمده است، تا زمان ارسال بخشنامه و ابلاغ مقررات  و دستورالعمل بانک مرکزی و رعایت کلیه مقررات از سوی مودیان، از هرگونه استرداد مالیات ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا در سال‌های ۹۷ و ۹۸ خودداری شود.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید