بافت ۱۲۰۰ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی

بافت ۱۲۰۰ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان گفت: مددجویان کرمانی طی پارسال هزار و ۲۰۷ تخته فرش تولید و روانه بازار فروش کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،  غلامرضا خواجه؛ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی ره استان کرمان قالی‌بافی را یکی از مشاغل مناسب برای مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار اعلام کرد و گفت: حدود چهار هزار بافنده فرش تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که ۷۰ درصد از این بافندگان زن سرپرست خانوار هستند.

وی با اشاره به تولید هزار و ۲۰۷ تخته فرش و گلیم توسط مددجویان کرمانی در سال ۹۷ گفت: متراژ این تعداد فرش تولیدی بیش از ۹ هزار و ۲۵۶ مترمربع بوده است.

وی افزود: ارزش فرش‌های تولیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد و ۳۲ میلیون تومان بوده است.

وی بابیان اینکه بیش از دو هزار دار فعال قالی هم اکنون توسط مددجویان کرمانی در حال بافت است، اظهار داشت: به‌منظور حمایت از مددجویان قالیباف و برای اینکه سود بیشتری نصیب آن‌ها شود، فرش‌های تولیدی مددجویان توسط این نهاد باقیمت بالاتری در تهران به فروش می‌رسد.

گفتنی است؛ فرش کرمان به دلیل محبوبیت و معروفیت و هم‌چنین قدمت ۵۰۰ ساله از بازار خوبی در بین فرش‌های تولیدی سایر استان‌ها برخوردار است.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید