۱۰۰۰ واحد قالی‌بافی مازندران اسیر سیلاب شد

۱۰۰۰ واحد قالی‌بافی مازندران اسیر سیلاب شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به خسارت ۱۱۰ میلیارد تومانی سیلاب به بخش صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در سیلاب اخیر هزار واحد قالی‌بافی مازندران اسیر سیلاب شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، محمد محمدپور عمران اظهار داشت: در حادثه وقوع سیل اخیر در مازندران بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد شد.

وی افزود: ۳۰ واحد صنعتی، دو هزار واحد صنفی، پنج واحد معدنی، هزار واحد قالیبافی و تاسیسات شش شهرک صنعتی استان متحمل خسارت از ناحیه سیل اخیر شدند.

محمدپور به حضور کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت از ابتدایی ترین دقایق اولیه وقوع سیل در مناطق حادثه‌دیده خبر داد و گفت: ارسال ده‌ها تن کمک‌های فوریت‌دار نظیر آب معدنی، نان و مواد غذایی، توزیع گسترده اقلام تنظیم بازاری نظیر گوشت قرمز، مرغ، شکر، ارسال محموله‌های مصالح ساختمانی گوشه ای از اقدامات انجام شده است.

رئیس سازمان صمت مازندران افزود: در این مدت با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات، معادن محورهای اصلی و فرعی که دچار خسارت شده بازگشایی و برای لایروبی و خروج آب از معابر و مناطق روستایی استفاده شده است.

محمدپور عمران با اشاره به اعزام تیم‌های رایگان خدماتی جهت تعمیرات لوازم خانگی منازل به مناطق سیل‌زده، تصریح کرد: در کنار کمک به مردم سیل‌زده مازندران چندین محموله مواد غذایی و مصالح ساختمانی به استان گلستان و  یک کامیون حاوی ۳۰ هزار عدد کیسه جهت استفاده در دیواره‌های مهار سیل به استان خوزستان نیز ارسال شده است.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید