شهرک فرش در ساوجبلاغ راه اندازی می شود

شهرک فرش در ساوجبلاغ راه اندازی می شود

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که با توجه به کثرت بافندگان و تنوع تولید راه اندازی شهرک فرش این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از ایرنا، مهدی زارعکار روز شنبه در گفت ‌و ‌گو با ایرنا بیان داشت: راه اندازی فرش نقش موثری در ساماندهی بافندگان، ایجاد اشتغال و رونق تولید این کالای ایرانی دارد.

 وی با اشاره به فعالیت چهار تعاونی فرش در شهرستان ساوجبلاغ ، گفت: براساس آمار موجود، سه هزار  دستی ، ۱۰۰ نفر تحت پوشش بیمه روستایی و ۲ هزار و ۶۵۰ بافنده فاقد بیمه هستند.

رئیس اداره صمت شهرستان ساوجبلاغ گفت: راه‌اندازی شهرک فرش به منظور ساماندهی بافندگان فرش در قالب بسته ای کامل اعم از تامین مواد اولیه، فروش و صادرات می‌باشد.

زارعکار بیان داشت : همچنین نمایشگاه فرش شهرستان ساوجبلاغ پس از ماه مبارک رمضان امسال با هدف شناساندن ظرفیت ها برپا می شود.

وی در خصوص ساماندهی واحدهای تولید مانتو و پوشاک‌ مدارس ساوجبلاغ گفت: در این زمینه تمام واحدهای تولیدی‌شهرستان شناسایی شده‌اند که پس از بازدید از کارگاه‌ها و بررسی ظرفیت آنها ،ساماندهی خواهند شد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید