سال گذشته حدود 140 هزار مترمربع فرش

سال گذشته حدود 140 هزار مترمربع فرش "دستباف" در کرمانشاه تولید شد

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از تولید حدود 140 هزار مترمربع فرش دستباف در استان طی سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، علی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: سال 97 حدود 140 هزار مترمربع فرش دستباف در استان کرمانشاه تولید شد که نسبت به سال قبل از آن حدود 10 هزار مترمربع بیشتر است.

وی عمده فرش تولید شده در استان را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های کرمانشاه، سنقر و کلیایی، اسلام‌آبادغرب، صحنه، کنگاور و گیلانغرب دانست.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه درباره سهم استان کرمانشاه از تولید فرش در کشور نیز اظهار کرد: این سهم حدود 4.6 درصد است.

اسماعیلی همچنین از تمدید و صدور 7691 کارت قالی بافی در استان در سال 97 هم یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون تعداد کارت‌های قالیبافی صادر شده در استان به بیش از 70 هزار و 600 مورد رسیده که البته تعدادی از افراد دارای کارت به صورت دائم فعال نیستند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال جاری مجوز 31 کارگاه قالی بافی متمرکز و نیمه متمرکز نیز در استان صادر شده، خاطرنشان کرد: اکنون تعداد کارگاه‌های فعال قالی بافی استان بین 70 تا 80 مورد است.

به گفته این مسئول، در این مدت بیش از 16 هزار و 800 مورد بازدید نیز از کارگاه‌ها و مراکز قالیبافی استان به عمل آمده است.

وی از برپایی سه نمایشگاه فرش استانی و ملی در کرمانشاه نیز در سال گذشته خبر داد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید