نشست بانوان بازرگان و کارآفرین ایرانی با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران و مقامات اسلوونی در اتاق تهران

نشست بانوان بازرگان و کارآفرین ایرانی با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران و مقامات اسلوونی در اتاق تهران

زنان بازرگان و کارآفرین عضو اتاق تهران در نشستی میزبان سفیر اسلوونی و مدیرکل اقتصادی و دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه اسلوونی بودند، نشستی که دستورکار آن بررسی شرایط دو کشور برای توسعه مراودات اقتصادی و مبادلات تجاری بود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش، در این همایش کریستینا رادی سفیر اسلوونی در تهران، آلنکا سوهادنیک مدیرکل اقتصادی و دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه اسلوونی پیرامون توسعه ظرفیت‌های همکاری اقتصادی دو کشور، با زنان کارآفرین و بازرگان ایران به گفت‌و‌گو نشستند.

همچنین در این مراسم،  سیده فاطمه مقیمی عضو هیات رییسه اتاق تهران و رییس کانون بانوان بازرگان ایران، فریال مستوفی رییس مرکز مشاوره و خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران، سهیلا جلودارزاده عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و نماینده مجلس شورای اسلامی و فرشته دست‌پاک عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رییس مرکز ملی فرش ایران به نمایندگی از جامعه بانوان کارآفرین ایران، سخنانی ایراد کردند.

در این مراسم که بانوان بازرگان و کارآفرین عضو اتاق تهران حضور داشتند، زمینه‌های توسعه روابط تجاری ایران و اسلوونی بررسی و راهکارهای برای ارتباط بیشتر بنگاه‌های ایرانی با همتایانشان در اسلوونی مطرح گردید.

رییس مرکز ملی فرش ایران ضمن تشکر از سفیر اسلوونی در ایران، بر ویژگی های منحصر به فرد فرش دستباف ایران  تاکید و بیان کرد: هیچ کشوری قدرت رقابت با فرش دستباف ایران را ندارد و کشورهای رقیب بیشتر طرح ها و نقشه های ایران را کپی می کنند.

رییس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر این که هرگز هنر و به دنبال آن فرش دستباف ایرانی نباید تحریم شود، ادامه داد: از خانم های فعال اقتصادی و کارآفرین، هم چنین سفیر محترم اسلوونی در ایران تقاضا می کنیم در کنار مرکز ملی فرش ایران و با کمک تشکل‌ها و انجمن های غیردولتی تمام تلاش خود را بکار بندند تا  فرش دستباف ایران، از تحریم خارج شود.

در پایان این نشست نیز کریستینا رادی، سفیر اسلوونی در ایران در سخنانی با تاکید بر توسعه روابط دو کشور گفت: حضور همکاران من از وزارت امور خارجه اسلوونی موید عزم و اراده جدی اسلوونی برای توسعه روابط با ایران است.

 او با بیان این که فرصت‌ها و زمینه‌های متعددی برای همکاری وجود دارد، ادامه داد: تعهد دولت ایران به ارتقای سهم زنان در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی قابل توجه است و من هم به توسعه همکاری زنان ایرانی و اسلوونیایی کمک خواهم کرد.

 او از زنان بازرگان و صنعتگر ایران دعوت کرد که با سفر به اسلوونی از نزدیک شرایط همکاری با این کشور را مورد بررسی قرار دهند. هم‌چنین دقایقی از این همایش به پرسش و پاسخ اختصاص یافت و سفیر اسلوونی در ایران در پاسخ به برخی پرسش‌ها گفت که فعالان اقتصادی ایرانی برای دریافت مشاوره در خصوص نحوه همکاری‌های تجاری ‌می‌توانند به دبیر بخش اقتصادی این سفارت مراجعه کنند.

 همایش توسعه همکاری‌های تجاری بانوان بازرگان ایران و اسلوونی، ساعت 10:30 دوشنبه 19 فروردین ماه در محل ساختمان اتاق تهران واقع در خیابان وزرا برگزار  شد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید