احداث خانه فرش تعیین تکلیف شود

احداث خانه فرش تعیین تکلیف شود

معاون استاندار لرستان با اشاره به شناسایی ۱۲ خوشه صنعتی در لرستان گفت: احداث خانه فرش خرم‌آباد هر چه سریع‎تر تعیین تکلیف شود.

 

به گزارش روایط عمومی مر کز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری تسنیم، گودرز امیری امروز در کارگروه اقتصادی و تولیدی استان لرستان با بیان این که خوشه صنعتی به مجموعه‌ای از بنگاه‌ها اشاره دارد که محصولات مشابهی را تولید کرده و یا در شبکه‌های تأمین عمودی و افقی قرار دارند اظهار داشت: خوشه‌ها را می‌توان به‌صورت شبکه‌هایی از بنگاه‌های به هم وابسته، نهادهای تولید دانش، سازمان‌های میانجی و مشتریانی عنوان کرد که در زنجیره تولید ارزش‌افزوده باهم ارتباط دارند.

وی افزود: تاکنون ١٢ خوشه در استان لرستان شناسایی‌شده است؛  فعال‌سازی خوشه گلیم و جاجیم سبب ارتقا کیفی محصولات و راه‌یابی این صنایع به بازارهای بین‌المللی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بابیان اینکه مشاور اطلاعاتی که ارائه می‌دهد باید قابل‌تحلیل و دارای داشبورد مدیریتی باشد عنوان کرد: در راستای خوشه‌ها باید الگویی ارائه شود که برای سال‌ها متمادی مورداستفاده قرار گیرد چراکه روش‌های سنتی جواب‌گوی کار نیستند.

وی بیان کرد: این مهم باید به‌عنوان فرصت ویژه اطلاع‌رسانی شود؛ به افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در بحث حلاجی و ریسندگی دارند امتیازات خوبی داده می‌شود و طرح باید دارای تنوع و زیبایی باشد.

امیری با انتقاد از روند کند ساخت مجموعه خانه فرش خرم‌آباد گفت: خواستار تسریع کار و تصمیم‌گیری در راستای تعیین تکلیف خانه فرش هستیم.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید