320 نفر در مهاباد بافت فرش و گلیم فرا گرفتند

320 نفر در مهاباد بافت فرش و گلیم فرا گرفتند

رییس اتحادیه بافندگی فرش دستباف مهاباد گفت: امسال 320 نفر از هنرآموزان این شهرستان با شرکت در در دوره های آموزشی قالیبافی و گلیم بافی آموزش های لازم را فراگرفتند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، چیا قربانی اقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره های آموزشی به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان و همکاری اتحادیه بافندگی فرش دستباف از محل اعتبارات شهرستانی طی 9 مرحله برگزار شده است.

 وی ادامه داد: در این دوره ها کارآموزان با مقدمات بافندگی و ابزارآلات فرش دستباف، چله کشی، نقشه خوانی، بافندگی، شناسایی علوم بافت و حقوق اجتماعی قالی بافان آشنا شدند.

وی با بیان اینکه این دوره ها به طور رایگان برای علاقه مندان برگزار شد، اظهار داشت: در پایان هر دوره به شرکت کنندگان گواهی درجه 2 بافندگی از طرف اتحادیه بافندگی فرش دستباف اهدا شد.

 رییس اتحادیه بافندگی فرش دستباف مهاباد بیان کرد: با توجه به وجود استعدادها و همچنین نیاز روستاییان به درآمد بیشتر به دلیل افزایش مخارج خانواده های روستایی، رونق فرش دستباف برای ارتقای درآمد و کیفیت سطح زندگی روستاییان ضروری بوده و در همین راستا برگزاری این دوره ها ادامه خواهد داشت.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید