بافت 1300 متر فرش توسط مددجویان کردستانی

بافت 1300 متر فرش توسط مددجویان کردستانی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان از تولید و بافت یک‌هزار و 300 متر فرش توسط مددجویان این استان در 11 ماهه امسال خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از فرشید جهانبین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از سنندج از تولید و بافت یک‌هزار و 300 متر فرش توسط مددجویان این استان در 11 ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: در مجموع 523 تخته فرش به ارزش ریالی یک‌میلیارد تومان از ابتدای سال‌جاری تا کنون توسط مددجویان زیر پوشش این نهاد بافته شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان افزود: در سال 97 تعداد 101 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به مبلغ 546 میلیون تومان برای ایجاد دار قالی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در این استان پرداخت شده است.

جهانبین تصریح کرد: با احتساب طرح‌های اجرا شده در سال‌های گذشته تعداد 533 دارقالی فعال در استان کردستان وجود دارد که عمده فعالیت‌های این افراد در زمینه فرش و تابلو فرش دستباف است.

وی اظهار کرد: حمایت از مددجویان فرش‌باف در این نهاد به پرداخت تسهیلات خلاصه نمی‌شود و با معرفی یک بانوی کارشناس فرش‌بافی به مددجویان خدمات مشاوره‌ای و آموزشی در زمینه فروش و بازاریابی فرش ارائه می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان اضافه کرد: به واسطه همین مشاوره‌ و راهنمایی‌ها تعداد 331 فرش از 523 تخته فرش بافته شده توسط مددجویان زیر پوشش این نهاد با ارزش 600 میلیون تومان به فروش رفته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تعداد 3 هزار و 15 بازدید توسط کارشناسان فرشبافی در سطح استان انجام گرفته است گفت: در این بازدیدها ضمن ارائه نقشه مطلوب با قابلیت فروش مناسب در بازار از ایرادات احتمالی شامل کجی‌ها نقایص و غیره پیشگیری شده و آموزش‌های لازم ارائه شده است.

وی افزود: با عنایت به برنامه‌ریزی انجام شده انتظار می‌رود در سال آینده شاهد اتفاقات خوشایند در زمینه توسعه فرش‌بافی باشیم.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید