مدیر کل اقتصادی استانداری البرز: 1200 قالیباف در البرز تحت پوشش بیمه هستند/ تشکیل اتحادیه فرش دستباف و صنایع دستی در البرز

مدیر کل اقتصادی استانداری البرز: 1200 قالیباف در البرز تحت پوشش بیمه هستند/ تشکیل اتحادیه فرش دستباف و صنایع دستی در البرز

مدیر کل اقتصادی استانداری البرز گفت: 9 هزار و 675 قالیباف در البرز فعالیت دارند، که از این تعداد هزار و 200 نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری فارس البرز، پرویز زرگر مدیر کل اقتصادی استانداری البرز در جلسه کارگروه فرش دستباف که در سالن جلسات شهدای دولت استانداری البرز تشکیل شد، گفت: وزارت کشور با هدف حمایت و حفاظت از فرش دستبافت دستورالعمل تشکیل کارگروه فرش دستبافت را به تمامی استانداری های کشور ابلاغ کرد.

مدیر کل اقتصادی استانداری البرز در ادامه افزود: اولین جلسه کارگروه به تبیین اهداف، بیان فرصت ها وحمایت‌هایی که دستگاه‌های مختلف می توانند نسبت به این صنعت داشته باشد، پرداخته شد.

زرگر گفت: صنعت فرش دستباف جز هنر‌های کهن ایران است اما متاسفانه به دلیل غفلت‌های صورت گرفته این صنعت تضعیف شده است از این رو احیا صنعت فرش می‌تواند به ایجاد اشتغال و زمینه سازی فعالیت‌های متفاوت در این حوزه به صورت مستقیم و غیر مستقیم شود.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای پوشش بیمه تامین اجتماعی تمامی قالیبافان البرز، افزود: اکنون در استان البرز 9 هزار و 675 قالیباف فعالیت دارند، که از این تعداد هزار و 200 نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیر‌کل اقتصادی استانداری البرز عنوان کرد: وجود این تعداد هنرمند قالیباف نشان می دهد که با بستر سازی می توان زمینه ساز اشتغال در رشته های مختلف در این صنعت شد و یکی از مزیت های صنعت فرش دستبافت این است که در قالب مشاغل خانگی قرار می گیرد.

زرگر با بیان اینکه این کارگروه با اهتمام ویژه ای جهت حمایت از این صنعت اقدام می کند،گفت: حفظ میراث فرهنگی و اشتغال برای کار گروه بسیار حائز اهمیت است و به همین منظور در این جلسه 3 مصوبه به تصویب رسید.

وی افزود: در این نشست مقرر شد اتحادیه فرش دستبافت و صنایع دستی تشکیل شود، همچنین بسته های حمایتی که توسط‌ نهاد‌ها و ادارت کل که تاکنون ابلاغ نشده، ابلاغ و اعلام شود و در نهایت به وضعیت بیمه ای این قشر از جامعه با دقت نظر بیشتری پرداخته شود تا بتوانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

 

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید