صادرات فرش و صنایع وابسته از آران و بیدگل افزایش یافت

صادرات فرش و صنایع وابسته از آران و بیدگل افزایش یافت

فرماندار آران و بيدگل گفت: صادرات فرش و صنايع وابسته از اين شهرستان در سال جاري به نزديک 125 ميليون دلار رسيده که بالاترين ميزان در 6 سال گذشته محسوب مي شود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، اسماعيل بايبوردي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا تشريح کرد: 567 ميليون دلار فرش ماشيني و صنايع وابسته آن از ابتداي دولت يازدهم تا کنون از آران و بيدگل به ديگر کشورهاي جهان صادر شده است.

وي افزود: 91 ميليون دلار سال 96، 80 ميليون دلار سال 95، 90 ميليون دلار سال 94، 92 ميليون دلار سال 93 و 89 ميليون دلار سال 92 فرش و صنايع وابسته از اين شهرستان به ساير کشورها صادر شده بود فرماندار آران و بيدگل بيان کرد: نزديک به 300 ميليون مترمربع فرش ماشيني از سال 93 در اين شهرستان توليد داشتيم که رقمي قابل توجه مي باشد.

 وي اضافه کرد: سالانه 45 ميليون مترمربع فرش ماشيني در آران و بيدگل توليد مي شود که اين شهرستان را در رتبه نخست توليد فرش کشور و رتبه دوم جهان قرار داده و کشورهاي همسايه و اروپايي از جمله بازارهاي هدف صادرات هستند. بايبوردي با اشاره به فعاليت 700 کارخانه فرش ماشيني داراي مجوز بهره برداري در آران و بيدگل يادآور شد: بيش از 50 درصد فرش ماشيني کشور در اين شهرستان توليد مي شود، 10 واحد از صادرکنندگان نمونه استاني و يک واحد توليد فرش اين شهرستان صادرکننده نمونه ملي است.

آران و بيدگل با برخورداري از افزون بر 800 واحد توليدي کوچک و بزرگ در فاصله نزديک به 6 کيلومتري کاشان و 215 کيلومتري شمال اصفهان قرار دارد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید