انعقاد تفاهم نامه همکاری  بین مرکز ملی فرش ایران و سازمان بین المللی سیتی وان

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز ملی فرش ایران و سازمان بین المللی سیتی وان

تفاهم نامه همکاری بین مرکز ملی فرش ایران و سازمان بین المللی سیتی وان با موضوع "ارایه خدمات صدور شناسنامه فرش" منعقد شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این تفاهم نامه بین مرکز ملی فرش ایران و سازمان بین المللی سیتی وان، در حضور سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، دکتر حمیدرضا صیفی دبیر کل کانون عالی کارفرمایی ایران و جمعی از اصحاب رسانه منعقد و دو طرف متعهد شدند با استفاده بهینه از توانمندی ها و پتانسیل های طرفین، بسترهای پشتیانی و فعالیت‌های مشترک علمی و پژوهشی در جهت ارایه خدمات صدور شناسنامه فرش را فراهم کنند.

محور های همکاری:

- بررسی کارشناسی و تخصصی و اعلام نظر در مورد استخراج محتوا و آیتم های مورد نیاز برای درج در شناسنامه فرش دستباف

- طراحی و اجرای دوره های آموزشی و کارگاه های علمی وکاربردی موردنیاز در حوزه مباحث مالکیت فکری و صدور شناسنامه فرش دستباف برای جامعه هدف، نیاز سنجی پژوهشی و آموزشی در راستای برطرف نمودن مشکلات و ارایه طرح های پیشنهادی و همکاری در اجرای آن در صدور شناسنامه فرش دستباف

- کمک به توسعه و ارتقاء توانایی های فنی و تخصصی در حوزه صدور شناسنامه فرش دستباف

- ایجاد و تقویت بانک های اطلاعاتی موضوع تفاهم نامه

- فراهم نمودن تمامی زیرساخت های فنی شامل نرم افزار و سخت افزار برای صدور شناسنامه فرش دستباف

- فراهم نمودن تمامی زیرساخت های فنی درج و نصب صدور شناسنامه فرش دستباف بر روی فرش دستباف

- صدور شناسنامه فرش دستباف به مدت 2 سال به صورت کاملا رایگان برای متقاضیان

در ابتدای این نشست رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار کرد: شناسنامه دار کردن فرش دستباف از اولویت های مرکز ملی فرش می باشد> ما با شناسنامه دار کردن فرش دستباف می توانیم زمینه های اشتغال پایدار، برندسازی فرش دستباف و زمینه های خروج فرش دستباف از تحریم را فراهم سازیم. در این خصوص نیازمند همکاری تمامی اتحادیه ها، تشکل ها و فعالان اقتصادی در حوزه فرش دستباف و سایر سازمانهای غیر دولتی و مردم نهاد هستیم.

رئیس سازمان بین المللی سیتی وان، ضمن تبریک این حرکت برای ذینفعان فرش دستباف کشور گفت: سازمان بین المللی سیتی وان تنها سازمان صادر کننده پروانه بین المللی بهره برداری استاندارد محصول در حوزه سلامت، کیفیت، اصالت و حلیت کلیه محصولات و خدمات می باشد و این سازمان 37 دفتر در 37 کشور جهان دارد و تنها سازمان انحصاری در ایران و جهان است که عضو UNWTO ( سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد ) و عضو (IAUP) اولین سازمان علمی پژوهشی UNWTO است. ما تلاش می کنیم تا تحریم های فرش دستباف را خنثی کنیم چرا که فکر، هنر و اندیشه را نمی توان تحریم کرد.

سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: رونق صادرات صنعت فرش نیازمند حضور منسجم و هدفمند در بازارهای هدف صادراتی است. بازار فرش جهان با ورود برخی کشورها در چند سال اخیر شاهد تغییر قابل توجهی بوده و در این حوزه به برندسازی نیاز جدی دارد. مجلس و دولت باید با عزم جدی و ملی هم سطح حمایت ها را افزایش دهند و هم شرایط حضور و برگزاری در کنفرانس های بین المللی فرش دستباف را فراهم کنند. وی ادامه داد: ما نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در تلاش هستیم در سال 98 بددجه بیشتری را به بیمه قالی بافان اختصاص دهیم

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید