افتتاح اولین نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف در بومهن

افتتاح اولین نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف در بومهن

نمایشگاه فرش، تابلو فرش و هنرهای تجسمی با حضور جمعی از مسؤولین کشوری و استانی در فرهنگسرای مهر بومهن افتتاح شد.

 

 

به گزارش روابط مرکز ملی فرش ایران، نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف در بومهن پیش از ظهر امروز با حضور  شهردار بومهن، معاون امور تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران، اعضای شورای اسلامی شهرهای بومهن و پردیس، رئیس و هیئت‌رئیسه اتاق اصناف، مسؤولین ادارات شهرستان پردیس و جمع پرشوری از قالیبافان شهرستان پردیس در فرهنگسرای مهر بومهن آغاز گشایش یافت.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرش، تابلو فرش و هنرهای تجسمی، تقدیر از فرش بافان نمونه شهرستان و پرده‌برداری از فرش جام جهانی بافته شده با ابریشم از برنامه های این نمایشگاه بود.

معاون امور تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش دستباف ایران در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات این مرکز برای حمایت از فرش بافان، اظهار داشت: عرضه فرش ایرانی به صورت درون و برون مرزی در دستور کار قرار دارد و در بحث درون مرزی نمایشگاه‌های استانی، تبلیغات و... و در بحث برون‌مرزی حمایت از بافندگان برای حضور در نمایشگاه‌های مختلف در بازارهای موجود، جدید و سنتی را داریم.

وی افزود: در بحث فنی حرفه ای نیز ما تفاهم نامه ای برای ارتقاء سطح علمی قالی بافان و برگزاری کارگاه های آموزشی انجام داده ایم تا در آینده در این حوزه نیز شاهد پیشرفت جامعه بافندگان باشیم.

فیض الهی در خصوص کیفیت این نمایشگاه گفت: برای اولین بار این نمایشگاه در این منطقه برگزار شد که بسیار خوب و به صورت نمونه در سطح استان برگزار شده و امیدواریم با حمایت مرکز و مسئولین شهرستان پردیس بتوانیم در برنامه های بعدی این نمایشگاه را توسعه ببخشیم.

قائم مقام مرکز ملی فرش دستباف ایران بیان داشت: این نمایشگاه برای اولین بار بسیار پرشور و با استانداردهای بالا برگزار شد که امیدواریم این حمایت ها ادامه داشته باشد.

وی در خصوص حمایت از فرش بافان، اظهار کرد: برگزاری المپیاد ملی فرش دستباف را هرساله در دستور مار داریم که سیزدهمین المپیاد در آذربایجان شرقی آغاز و در کنار این بحث برنامه‌های آموزشی را در دستور کار دادیم که بودجه مخصوص به خود را دارا است که به استانها ابلاغ و برنامه های آموزشی برگزار می شود تا سطح علمی بافندگان ارتقا یابد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید