500 مترمربع فرش و تابلو فرش در لرستان بافته شد

500 مترمربع فرش و تابلو فرش در لرستان بافته شد

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد رضا صفی‌خانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین آمارهای رسمی اخذ شده از کارگاه‌های تولیدی در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال در هشت شهرستان استان تعداد ۱۳۶ تخته فرش و ۱۸۳ تخته تابلو فرش توسط ۳۰۰ بافنده به متراژ ۵۰۷ مترمربع بافته شده و آماده عرضه به بازار است.

وی ادامه داد: از میزان اشاره شده تعداد ۸۸ تخته از نوع نخ مرینوس، ۸۵ تخته از نوع کرک و ابریشم، ۷۵ تخته پشم و مابقی از کرک و پشم، کرک و مرینوس، مرینوس و کرک بافته شده اند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: همچنین در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال ۴۹ دوره آموزشی «به بافی» برابر با ۴۷ هزار نفر ساعت آموزش در سطح استان برگزار شده است.

صفی‌خانی به میزان پرداخت تسهیلات به فرش‌بافان لرستانی نیز اشاره کرد و افزود: در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال مبلغ ۱۴۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به تعداد ۴۰۳ نفر در قالب مشاغل خانگی و کارگاهی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود با وجود تعداد ۱۳ هزار بافنده ساماندهی شده و فعالیت‌های مستمر خوشه فرش در شبکه‌سازی تامین مواد اولیه، تولید و فروش میزان تولید لرستان به بیش از ۱۴۰۰۰ متر مربع افزایش یابد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید