در سیزدهمین المپیاد فرش دستیاف خراسان جنوبی 18 هنرجو به رقابت پرداختند

در سیزدهمین المپیاد فرش دستیاف خراسان جنوبی 18 هنرجو به رقابت پرداختند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از برگزاری مرحله مقدماتی سیزدهمین المپیاد فرش دستباف ایران در استان خراسان جنوبی در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، 18 هنرجوی راه یافته به مرحله استانی سیزدهمین المپیاد فرش در سه گرایش به رقابت پرداختند، مرحله استانی المپیاد فرش در سه گرایش بافت، رنگ ریزی و طراحی و نقشه فرش برگزارشد.

۷ نفر از هنرجویان سه گرایش بافت، رنگریزی، و طراحی و نقشه فرش که موفق به کسب حد اکثر امتیازات مربوطه شوند، به مرحله کشوری  راه می یابند.

مرحله کشوری سیزدهمین دوره المپیاد فرش هنرجویان هنرستان های کشور؛ ۷ الی ۹ اسفند ماه سال جاری به میزبانی تبریز برگزار می شود، در حال حاضر ۱۵۱ هنر جو در هنرستان های ۴ شهرستان بیرجند، درمیان، سربیشه و نهبندان در در گرایش های مختلف رشته فرش مشغول ادامه تحصیل می باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از برگزاری مرحله مقدماتی سیزدهمین المپیاد فرش دستباف ایران در استان خراسان جنوبی در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی خبر داد

        رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه از خراسان‌جنوبی 7 نفر از دانش آموزان و 8 نفر از دانشجویان به مرحله کشوری راه می‌یابند، اضافه کرد: مرحله کشوری این المپیاد از هفتم لغایت نهم اسفند ماه سال جاری در شهر تبریز برگزار خواهد شد

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید