رئیس مرکز ملی فرش ایران/ 22بهمن 98، باغ موزه فرش کرمان افتتاح خواهد شد

رئیس مرکز ملی فرش ایران/ 22بهمن 98، باغ موزه فرش کرمان افتتاح خواهد شد

رییس مرکز ملی فرش دستباف ایران در دیدار با استاندار کرمان بر نقش استانداران برای برنامه ریزی و توسعه فرش تاکید نمود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرشته دستپاک در دیدار با استاندار و مسئولین استانی چنین بیان کرد : ساختمان شرکت سهامی فرش کرمان پس از مرمت به باغ موزه فرش کرمان تبدیل و در 22 بهمن سال آینده افتتاح خواهد شد. مرمت ساختمان شرکت سهامی فرش کرمان توسط سازمان صمت استان با کمک میراث فرهنگی و گردشگری استان انجام می شود .

 "فرشته دستپاک" ظهر امروز 9 دی‌ماه در دیدار با استاندار کرمان گفت: کمپانی هند شرقی حدود 110 سال پیش در ایران در حوزه فرش سرمایه‌گذاری کرد و متاسفانه طرح و نقش‌های ایرانی را به اسم خودشان کردند.

 رییس مرکز ملی فرش ایران خطاب به مسئولین استان کرمان گفت: چگونه نمی‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم؟ متاسفانه فرش دستباف کرمان به جایی رسیده که به نام استان‌های دیگر صادر می‌شود.

وی با بیان این مطلب که در استان کرمان حدود 40 هزار نفر کارت قالی‌بافی دارند که 15 هزار نفر آنها بیمه هستند، تصریح کرد: در سطح استان کرمان 4 دانشگاه رشته فرش دارند اما در چه زمانی یک فارغ‌التحصیل می‌تواند یک کارگاه تولید فرش بزند؟ وقتی که بتواند کارکنانشان بیمه کند.

وی عنوان کرد: در هفته آینده جلسه ای با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای تامین اعتبار مرمت موزه های ملی فرش کشور خواهیم داشت تا این افزایش این اعتبارات در بودجه 98 دیده شود.


در این جلسه مقرر شد کارگروه فرش استان براساس دستورالعملی که توسط رئیس مرکز ملی فرش تا اواسط بهمن ماه به استان ابلاغ خواهد شد تشکیل و برای حل مشکلات فرش از جمله بیمه بافندگان و همچنین برای توسعه هنر صنعت فرش استان کرمان برنامه‌ریزی نمایند.

در ادامه دکتر فدایی استاندار کرمان قول داد، مساعدت و حمایت لازم را از کارگروه فرش استان به عمل آورد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید