دیدار هیئت سرمایه گذاری چینی با رییس مرکز ملی فرش ایران

دیدار هیئت سرمایه گذاری چینی با رییس مرکز ملی فرش ایران

هیات سرمایه گذاری چینی با رییس مرکز ملی فرش ایران دیدار کرد در این نشست، دو شرکت چینی CRRC Nanjing puzhen Co. و CRCC ZHOZHOU Locomotive Co. برایجاد یک کانال ارتباطی برای تداوم و توسعه مراودات تجاری ایران و چین تاکید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران با اعمال تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا، مرکز ملی فرش ایران، میزبان هیأت ها و نمایندگانی از کشورهای مختلف بوده که به دنبال راهکارهایی برای حفظ و توسعه روابط اقتصادی در دوره تحریم هستند.

در ابتدای این نشست فرشته دستپاک به روابط دیرینه ی ایران و چین اشاره کرد و بر تاثیر فرش در فرهنگ، اقتصاد و اشتغال مردم ایران تاکید نمود.

وی در ادامه از هیئت تجاری دعوت نمود تا در مراودات تجاری با ایران فرش دستباف خریداری کنند.

رییس هیئت چینی سازنده واگن (CRRC)، ضمن بیان این که ما شرایط شما را درک می کنیم افزود: ما با تحریم های آمریکا علیه ایران موافق نیستیم و ایرانی ها می توانند روی ما حساب کنند.

وی ضمن دعوت از رییس مرکز ملی فرش ایران برای دیدار از کشور چین، تمایل خود را برای دریافت 100 هزار قطعه فرش کوچک با لگوی ایران، چین و عکس قطار، توسط بافندگان ایران اعلام نمود.

هم چنین هیئت چینی ضمن دعوت از رییس مرکز ملی فرش ایران به کشور چین، قول دادند تا  زمینه دیدار رئیس مرکز ملی فرش ایران، با تجار و مدیران ارشد بانک های چین و ایجاد یک کانال نقل و انتقال مالی و تهاتر فرش را فراهم سازند. در ادامه با توجه به منحصر بودن فرش دستباف، پیشنهاد کردند تا نام یکی از قطارهای خود را به Persian carprt  اختصاص دهند، بنز و بی ام از برندهای مهم دیگری هستند که بر روی این واگن ها نام گذاری شده اند.  

فرشته دستپاک افزود : در سال قبل 4 میلیون دلار به چین فرش صادر کرده ایم و با اشاره به این که کشور ایران در دموتکس چین و دموتکس آلمان و سایر نمایشگاه های فرش در خارج از کشور حضور فعال دارند تمایل خود را بر حضور فرش دستباف ایران در تمامی استان های چین، اعلام کردند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید