تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

تلاش برای رونق محصولات فرشبافان هرسینی درنمایشگاه‌های بین‌المللی

در جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین بر تلاش برای رونق و حضور محصولات فرشبافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید شد.

 

ه گزارش فانوس، پنجمین جلسه کمیته فرش شهرستان هرسین با حضور جمعی از مسئولان و با حضور اعضای کمیته در محل سالن جلسات فرمانداری هرسین برگزار شد.

در این جلسه نجف میرزا حسینی معاون فرماندار شهرستان هرسین طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به باز نگری ها و حمایت هایی که در سالجاری در جهت توسعه صنعت فرش شهرستان هرسین انجام شده است امیدواریم در سال آینده شاهد رونق و حضور محصولات فرش بافان هرسینی در نمایشگاه های مختلف داخلی و بین المللی باشیم.

 معاون فرماندار هرسین برگزاری ۱۲ دوره آموزشی ۱۷ روزه فرش بافی رایگان برای حدود ۴۸۰ نفر از متقاضیان را از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای حمایت و توسعه صنعت فرش شهرستان هرسین برشمرد.

در ادامه این جلسه مجتبی جادریان رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هرسین از معرفی ۱۵۵ نفر جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی مشاغل خانگی مستقل قالی بافی به اداره کل متبوع خود خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۱۲۲ نفر جهت عقد قرارداد به بانکهای عامل معرفی شده اند.

 جادریان همچنین ادامه داد: تعداد ۲ کارگاه غیر متمرکز فرش بافی در شهرستان هرسین هر کدام ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت نموده اند.

وی تصریح کرد: در بحث طرح پشتیبان نیز تا کنون ۳ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

 جادریان میزان افراد تحت پوشش برای هر کدام از افراد پشتیبان را ۱۶ نفر اعلام کرد و گفت: جمعا ۴۸ نفر جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی به بانکهای عامل معرفی شده اند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید