فرش می‌تواند ظرفیت اشتغال داخلی را تکمیل کند

فرش می‌تواند ظرفیت اشتغال داخلی را تکمیل کند

رئیس سازمان هنر-صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی: زنان می‌توانند چندین برابر بیشتر از ظرفیت کنونی در تولید فرش به کمک اقتصاد کشور بیایند.

 

فرش می‌تواند ظرفیت اشتغال داخلی را تکمیل کند

رئیس سازمان هنر-صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه فرش می‌تواند ظرفیت اشتغال داخلی را تکمیل کند، گفت: زنان می‌توانند چندین برابر بیشتر از ظرفیت کنونی در تولید فرش به کمک اقتصاد کشور بیایند.

به گزارش ایسنا؛ زاوشی اظهار کرد: نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند و می‌توانند ضمن حفظ بنیان خانواده در خانه با دقت و ظرافت به عنوان یک نیروی کمکی اقتصادی از هنر-صنعت فرش در جهت امرار معاش خانواده بهره بگیرند.

وی با بیان اینکه می‌توان اقتصاد کشور را با استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه فرش مستحکم‌تر کرد، گفت: ما نیازمند صادرات هستیم و با افزایش ظرفیت تولید فرش در کشور می‌توان صادرات این محصول را افزایش داد.

وی افزود: از طریق هنر-صنعت فرش نه تنها می‌توان اقتصاد کشور را توانمند کرد، بلکه افزایش ظرفیت‌های تولید فرش از جمله عوامل مؤثر در انتقال فرهنگ کشور با ورود به بازارهای خارجی است.

رئیس سازمان هنر-صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: حضور جدی در هنر-صنعت فرش نه تنها اقتصاد کشور را تقویت می‌کند، بلکه فرهنگ ایرانی را نیز به دیگر کشورها انتقال می‌دهد.

زاوشی همچنین در خصوص توجه به ظرفیت‌های موجود در صنایع دستی کشور، بیان کرد: در حوزه صنایع دستی دقت و هنر بسیاری وجود دارد اما، باید از ظرفیت‌های موجود در این راستا نهایت استفاده را کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: تقویت صنایع دستی کشور به عنوان یکی از ابزارهای انتقال فرهنگ و آداب و رسوم اقدام مؤثری در توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای آموزش فرش‌بافی، آموزش طراحی و نقاشی به روش جدید، دوره‌های آموزشی برای بازاریابی فرش در دستور کار سازمان هنر-صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

   

    زاوشی گفت: اگر در هنر-صنعت فرش زیرساخت‌های مناسب ایجاد شود، می‌توانیم در زمینه صادرات فرش هم موفق شویم.  

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید