تفاهم نامه همکاری بین معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مرکز م...

تفاهم نامه همکاری بین معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مرکز م...

تفاهم نامه همکاری میان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سرپرست مرکز ملی فرش ایران در حوزه فرش دستباف امضا و مبادله شد.

 

تفاهم نامه همکاری بین معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد
در آیین ویژه ای تفاهم نامه همکاری میان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سرپرست مرکز ملی فرش ایران در حوزه فرش دستباف امضا و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ در این تفاهم نامه اهدافی همچون توسعه آموزش های مهارتی در هنر- صنعت فرش دستباف، افزایش ارتباط و تعامل میان آموزش های رسمی با نیاز بازار کار و استفاده بهینه از ظرفیت آموزشی مشترک برای توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور در حوزه فرش دستباف دنبال می شود.

در آیین امضای این تفاهم نامه، معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم ارتقای تولیدات کیفی و کارآفرینی مبتنی بر آموزش گفت: تلاش آموزش و پرورش این است که با توجه به تقاضا و نیاز بازار، دانش آموزان را آموزش دهد.

علی زرافشان، با اشاره به توسعه متناسب آموزش با آمایش سرزمین تصریح کرد: بررسی مناطق فرشخیز و اینکه بدانیم در چه مناطقی آموزش متوسطه بیشتر توان اجرایی دارد و به ارتقای کیفیت فرش در آن استان کمک می کند، از موارد مورد تاکید آموزش و پرورش است.

وی اظهار داشت: نیاز ما برآورد نیروی انسانی مورد نیاز با توجه به برنامه توسعه ای مرکز ملی فرش ایران برای هنر-صنعت فرش دستباف کشور است تا در ظرف زمانی برنامه ششم، بدانیم که چه مکان هایی را برای توسعه مدنظر قرار دهیم و استان های هدفگذاری مرکز ملی فرش ایران کجاست تا هم افزایی در منابع این هنر- صنعت کشور داشته باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: کار آموزش و پرورش با مشارکت دستگاه ها صورت می پذیرد و فعالیت های ما مبتنی بر تقاضای دستگاه هاست که بتوانیم در آموزش و پرورش به شکلی صحیح و عالمانه پاسخ دهیم و در یک کار مشارکتی اقدامی مثبت انجام دهیم.

وی با ابراز خرسندی  از این همکاری بیان کرد: این همکاری موجب می شود تا سیاست های رهبر معظم انقلاب در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی، عملیاتی شده و آموزش و پرورش نقش خود را مطلوبتر ایفا کند.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران نیز در این آیین با تاکید بر شعار امسال که سال اقتصاد و فرهنگ است گفت: فرش دستباف ایران حامل وجوه مختلف فرهنگی، تاریخی و هنری است و در عین حال نقش های پر رنگ اقتصادی و صادراتی دارد و از این رو نمونه درخور تأملی برای به عینیت درآمدن شعار سال جاری یعنی ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ است.

حمید کارگر ادامه داد: ما  می خواهیم نسل جدید به سنت های دیرین و میراث کهن این سرزمین توجه کند و معتقدیم آموزش و پرورش در برقراری آشتی بین نوجوانان با گذشته های تاریخی در حوزه فرشبافی نقش شاخصی دارد.

وی همچنین از آمادگی مرکز ملی فرش ایران در حوزه تامین و تقویت منابع انسانی و نیز تامین و تکمیل منابع درسی برای دوره های کاردانش خبر داد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران با اشاره به سابقه همکاری ها در تدوین استانداردها و تکمیل و بازنگری در کتب درسی و نیز همراه شدن در توسعه و تجهیز هنرستان ها اظهار داشت: نگاه ها به حوزه آموزش در هنر-صنعت فرش باید تقویت شود تا دانش آموزان با نگاهی مثبت به آموزش این هنر-صنعت روی آورند.

کارگر امضای این تفاهم نامه را گامی در مسیر پیوند برقرار کردن نسل جدید با فرش ایرانی دانست و اظهار امیدواری کرد استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش بتواند کمک شایانی به تقویت و توسعه این هنر- صنعت داشته باشد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید